Uprzejmie informujemy, że miesiącu kwietniu br. rozpoczną się prace obejmujące remont elewacji i termomodernizacji – ocieplenia elewacji i stropodachu budynku przy ul. Targowej 49/51, według projektu mgr inż. Arch. Jakub Puńko. Prace obejmować będą wymianę blisko 20 letniego ocieplenia budynku, ocieplenie na ostatniej kondygnacji, narożnik ściany północno i południowo wschodniej całkowicie nie ocieplonej, wymianę okien na klatach schodowych i portierni, wymianę obróbek blacharskich, docieplenia stropodachu i zmianę wizerunku zewnętrznego elewacji, poprzez zmianę kolorystyki zewnętrznej budynku.

Przeprowadzona analiza termowizyjna przez ekspertów uwidoczniła nieciągłości termoizolacji oraz ubytki niewidoczne dla oka – zwane mostkami termicznymi. Badanie na podczerwieni stwierdziło lokalizacje defektów w termicznej obudowie budynku oraz miejscową infiltrację zimnego powietrza do wnętrza budynku. Słabym miejscem powodującym ucieczkę ciepła są belki między piętrowe naświetla klatki schodowej. Słaba izolacyjność ścian zewnętrznych wykonanych według norm z tamtego okresu powoduje nieuzasadniony wzrost energochłonności eksploatacyjnej budynku.

Inwestycja ta podniesie w znacznym stopniu energooszczędność i przyczyni się do zmniejszenia opłat za ciepło, które z roku na rok rosną, a także zmieni wygląd naszego budynku, a co za tym idzie zwiększy komfort zamieszkiwania i wzrost wartości mieszkań, gdyż budynek będzie odpowiadał najnowszym normom obowiązującym od 2021 roku.

Przetarg wygrała firma „AGRAPLAST” Sp. z.o.o z Warszawy posiadająca duże doświadczenie w pracach elewacyjnych w budynkach wysokich, która zrealizowała tego rodzaju inwestycje w ponad 20 budynkach spółdzielczych w Warszawie.

Z ramienia Spółdzielni nadzór nad robotami sprawować będzie inspektor nadzoru budowlanego mgr. inż. Sławomir Domeracki.

Z uwagi na brak możliwości postawienia rusztowań w większości prace będą prowadzone z wind. Termin zakończenia prac na budynku planowany jest na koniec września br.

Za utrudnienia przepraszamy.